Dear Abandonia visitors: Help us keep Abandonia free with a small donation. Abandonia is like an old gaming arcade with only original games. Abandonia helps you have fun four hours and years. If Abandonia is useful to you, please help us forget fundraising and get back to Abandonia.


When Abandonia was founded it was to collect and present all old games where the copyright protection had been abandoned, hence the term ’abandonware’ and the site name Abandonia.com. We are still keeping the site open and free and will appreciate your support to help it stay that way.

‐ Thank you from the Abandonia Team

We are trying to make it easy for people in every country to donate. Please let us know how we could make it easier for you.

Please give whatever you can to help us.

Amount: Currancy:

or
select language!
English
password:
not a member yet? register here! forgot your password? reset here!

Download Micro Machines

Micro Machines
 
Producer:
Publisher:
Year:
Keywords:
Size:
349 kb
Compability:

 

Download
Micro Machines doksanların efsane bir yarış oyunu. Basit, hızlı ve çok eğlenceli.  Minyatür arabaların kontrölü size veriliyor ve mutfak masaları, bilardo masaları, atölyeler, okul sıraları, bahçeler, banyo küveti vesaire gibi çeşitli yerlerde yapay zeka rakiplerle ya da arkadaşlarınızda yarışmak zorunda kalıyorsunuz.

Araba seçimi de yarış yerleri kadar çeşitli: helikopterler, sürat motorları, yarış arabları, tanklar, jipler, formula arabaları ve seçebileceğiniz daha çok araç var. Sadece bölümleri ve araçları deneyerek saatlerinizi harcayacaksınız. Burada bittiğini düşündüyseniz yanılıyorsunuz!

Ayrıca seçebileceğiniz 20 farklı sürücü ve rakip de var. O kadar heyecan verici bir oyun ki! :) Sırf şu an bu oyunu düşünüyorum diye adrenalin seviyem fırladı – oynamak nasıl bir his siz düşünün! :)

Kontoller basit – hızlanmanız, dönmeniz  ve yavaşlamanız gerekiyor. Birkaç oyun modu var. Turnuvalarda veya tek yarışlarda bilgisayar rakiplere karşı yarışabilirsiniz, veya kafa kafaya modunda arkadaşlarınızla yarışabilirsiniz.

Grafikler tatlı ve sesler de kafi düzeyde. Sonuç olarak, açık bir şekilde 5 verilebilecek, her açıdan harika bir oyun. Önemle tavsiye edilir!


advertisment

Reviewed by: Kosta / Screenshots by: red_avatar / Uploaded by: Kosta / Translated by: dancingdecember / share on facebook
 

User Reviews

If you like this game, you will also like

 
genre:
Racing
theme:
Arcade,
perspective:
 
genre:
Racing
theme:
perspective:
 
genre:
Racing
theme:
Arcade,
perspective:
3rd Person,
 
genre:
Racing
theme:
Arcade,
perspective:
Top Down,
 
genre:
Action
theme:
Arcade,
perspective:
Top Down,
 
genre:
Racing
theme:
Arcade,
perspective:
Top Down,
 
genre:
Racing
theme:
perspective:
Ninja Casino Games


Your Ad Here