Dear Abandonia visitors: Help us keep Abandonia free with a small donation. Abandonia is like an old gaming arcade with only original games. Abandonia helps you have fun four hours and years. If Abandonia is useful to you, please help us forget fundraising and get back to Abandonia.


When Abandonia was founded it was to collect and present all old games where the copyright protection had been abandoned, hence the term ’abandonware’ and the site name Abandonia.com. We are still keeping the site open and free and will appreciate your support to help it stay that way.

‐ Thank you from the Abandonia Team

We are trying to make it easy for people in every country to donate. Please let us know how we could make it easier for you.

Please give whatever you can to help us.

Amount: Currancy:

or
select language!
English
password:
not a member yet? register here! forgot your password? reset here!

Download Ivan Iron Man Stewarts Super Off Road

Ivan Iron Man Stewarts Super Off Road
 
Producer:
Publisher:
Year:
Keywords:
Size:
281 kb
Compability:

 

Download
 

Ironman şu aşırı basit, ama aynı zamanda aşırı bağımlılık yapan oyunlardan biri. Bilgisayara ya da arkadaşınıza karşı ufak bir off-road yarış arabası sürüyorsunuz. Her bölümde, yarış aralarında arabanızı geliştirmekte kullanabileceğiniz nitro hızlandırıcısı ve para alıyorsunuz. Yani istediğiniz tüm öğeler var, ayrıca oyun basit, doğrudan ve çok eğlenceli. Yaklaşık 20 farklı bölüm ama ne yazık ki tek tür araba var. Yine de, sürüşlerinizdeki sonuçlar sürücü olarak becerinize bağlı olduğundan, bu o kadar da önemli değil. Grafikler güzel ve temiz, ama sesler gerisinde kalıyor, çünkü oyunda ses yok. Ne olursa olsun, bu oyun eğlence dolu ve herkese tavsiye ederim!

 


advertisment

Reviewed by: Kosta / Screenshots by: Kosta / Uploaded by: Kosta / Translated by: dancingdecember / share on facebook
 

User Reviews

Ninja Casino Games


Your Ad Here