Dear Abandonia visitors: Help us keep Abandonia free with a small donation. Abandonia is like an old gaming arcade with only original games. Abandonia helps you have fun four hours and years. If Abandonia is useful to you, please help us forget fundraising and get back to Abandonia.


When Abandonia was founded it was to collect and present all old games where the copyright protection had been abandoned, hence the term ’abandonware’ and the site name Abandonia.com. We are still keeping the site open and free and will appreciate your support to help it stay that way.

‐ Thank you from the Abandonia Team

We are trying to make it easy for people in every country to donate. Please let us know how we could make it easier for you.

Please give whatever you can to help us.

Amount: Currancy:

or
dil seçin!
Turkish
password:
not a member yet? register here! forgot your password? reset here!

İndir Blood Bowl

Blood Bowl
 
Üretici:
Yayımcı:
Yıl:
Etiketler:
Büyüklük
15585 kb
Uyumluluk:

 

İndir




Hvis du har snublet over dette spillet, er det en stor sjangse for at du er en stor fan av brettspillet. Det samme er jeg. Blood Bowl er et av de beste brettspill noensinne laget. Dette er din mulighet for å spille det samme spillet på datamaskinen din. Du kontrollerer de mest berømte lagene i Warhammer universet; Underworld Creepers, The Gouged Eye, og Dwarf Giants for å nevne noen få. Du inntar rollen som lagets trener og det er din jobb å bringe hjem den ettertraktede pokalen.

Det er iallfall ideen. Desverre lever ikke dette spillet opp ti den høye standaren som brettspillet er kjent for. Det første forskjellen du vil legge merke til er at de forskjellige kortene ikke blir brukt (Dirty Trick, Magic Items & Random Events). Som du sikkert kan forestille deg, er ikke spillet det helt samme uten disse... Det kortet jeg savner mest er Magic Helmet. Selve kampene derimot er nøyaktig slik du er vandt til; det går på runder og vil kreve nøye planlegging av flyttene dine. Når kampene er over og SPP (Star Player Points) har blitt delt ut, har du kanskje lyst til å bruke disse poengene på å forbedre spillerene dine. Beklager, det går ikke. Spillet bruker disse poengene automatisk (og tilsynelatende også helt tilfeldig). Du har kanskje en Blocker som ville tjent på å lære seg Block eller Mighty Blow, men vil kanskje komme til trening neste dag med Sure Hands. Den eneste måten du kan styre utviklingen til laget ditt er ved å kjøpe sternespillere som Hafklem Skuttlespike eller Griff Oberwald.

Men er det ikke noe bra med spillet, da?
Joa, men ikke for hardbarka fans av brettspillet, da disse vil føle seg snytt fordi de ikke kan gjøre noen avgjørelser i lags-sammenheng. Derimot er spillet svært bra for folk som er på utkikk etter et unikt spill med enkel underholdning satt inn i en fantastisk verden. (Hvor mange runde-baserte fotball spill kjenner du til?) Noe som virkelig irriterer meg med spillet er at folkene bak bestemte seg for å putte inn utrolige dårlige stemmer, i tillegg til å plassere seg selv som stjernespillere i spillet. De brukte opp utrolig mye plass på dette våset. Plass som i stedet skulle blitt brukt på spill-kort og en mulighet for å oppgradere spillerene sine selv.

Slem produsent... neste gang, prøv å ta et spill mer alvorlig og gå over alle aspekter av spillet, ikke bare noen. Spille ville og skulle ha vært en klar femmer hadde det vært en skikkelig kopi av brettspillet, men denne versjonen fortjener bare 3 poeng. Jeg ville fremdeles spilt spillet, men ikke over en ordentlig kamp med en kompis på den gode gamle måten.

VIKTIG:
For at spillet skal virke er du nødt til å legge spillet på C:\BLOOD og kjøre det med DosBox.
Du vil også legge merke til at kommentatorene ikke virker. Bare trykk ESC og alt vil virke flott igjen.


reklam

Eleştiren: Tom Henrik / Ekran görüntüleri: Tom Henrik / Yükleyen: Tom Henrik / Çeviren: Tom Henrik / share on facebook
 

User Reviews

Ninja Casino Games


Your Ad Here