To ni le navadna dirkačina, temveč tudi bitka za denar in slavo. Te bitke se ponavadi bijejo, dokler kdo ne podleže poškodbam – če bo teklo vse po sreči, bo to veljalo za nasprotnike.
Kot je že bilo omenjeno, je Death Rally nekaj več kot le navadna dirkačina. Ima več različnih elementov – dirkanje, streljanje in nadgrajevanje vašega vozila. Vsak element je domiseln in zabaven.
Svojo dirkaško pot začnete s počasnim avtom in le nekaj dolarji na razpolago, ki jih lahko porabite za popravilo le-tega po prvi dirki. Pred vsako dirko si boste morali izbrati eno od treh težavnostnih stopenj. Na višjih stopnjah bodo nasprotniki dirkali z boljšimi avti in nagrada za zmago je seveda večja. Po nekaj poskusih boste sami ugotovili, katera stopnja vam najbolj ustreza; lahke dirke z majhnimi nagradami, ali težje z večjimi nagradami.
Vaš težko prigaran denar lahko nato porabite za nakup boljšega avtomobila ali za nadgradnjo obstoječega. Na voljo je šest avtomobilov, kjer ima vsak od njih svojo vrsto oklepa, motorja in pnevmatike, ki ga je moč nadgraditi do določene stopnje. Ob nakupu novega vozila sem opazil, da so nasprotniki storili enako, tako da nakup boljšega avtomobila še zdaleč ne pomeni, da bo igra lažja za igranje. Obiščete lahko tudi črni trg, kjer lahko kupite različne pripomočke za umazane igre – mine, špičaste konice na sprednjem odbijaču, in podobno. Ni poceni, a z njimi si lahko pridobite prednost na naslednji dirki.
V vsaki dirki se borite za prvo mesto, a tukaj se morate zavedati še drugih elementov. Prvo kot prvo, vi in vaši nasprotniki lahko med dirko streljate drug na drugega in avto, ki utrpi zadostno količino škode, je izključen iz dirke. Računalniško vodeni igralci vedno začnejo igro brez škode na avtomobilu, medtem ko boste vi morali plačati za popravilo svojega jeklenega konjička. Tukaj je lepo vedeti tudi, da lahko med igro pobirate različne predmete, ki bodo olajšali vaše igranje: denar, popravilna orodja in nore gobe. Povežite to z minami na progah in kaj kmalu se boste zavedali, da boste morali previdno spremljati potek dirke, da ne naletite na kakšno destruktivno stvar.
Zna se zgoditi, da vam bo pred dirko nekdo ponudil dodatno nalogo, ki jo morate opraviti na sami progi. Plača je sicer dobra, a ti ljudje imajo močne veze in vam v primeru neuspeha grozi kazen. Obstajajo tudi posebne nagrade, če med dirko naredite nekaj povsem nenavadnega, kot je npr. uničenje vseh nasprotnikov in v cilj prispeti kot edini preživeli.
S tehničnega vidika je igra dobra. Glasba in zvočni efekti ne postanejo zdolgočaseni niti po urah igranja in priznati moram, da jih rad poslušam tudi, ko je ne igram. Z grafičnega vidika se igra v 2D, medtem ko se ob progi zasledijo nekateri 3D elementi. Ni nič kaj posebnega, a glede na to, da govorimo o igri s ptičje perspektive, tega niti ne rabimo.
Zastonjska verzija se lahko igra na novejših Windows sistemih, brez kakšne emulacije. Vseeno pa v njih manjka ena stvari, in sicer večigralstvo. To je na voljo le v originalni DOS različici, katero založnik trenutno še prodaja.
Kakorkoli, igra je dobra in jo priporočam vsakemu igralcu; ne glede na to, katero zvrst iger imate najrajši, Death Rally enostavno morate igrati. Z veliko akcije, nekaj upravljalnih elementov, naključnih srečanj in zasvojenosti tipa »samo še eno!« uvršča to igro med same bisere v zgodovini igričarstva.