- "Hello, I'm Joe King!"
- "Well stop it then!"
Dette er favorittdelen min i dette fantastiske eventyrspillet, som lett kan stå side ved side til et hvilket som helst LucasArts eventyrspill (og det sier jo en god del)!
For å gjøre en lang historie kort, du har en bortskjemt dame om bord på flyet ditt og du krasjer i midten av regnskogen i Amazonas. Mens du prøver å finne en måte å reparere flyet på så stikker hun av inn i den ville grønne skauen. Selvfølgelig må du gå etter henne, for å oppdage at hun tilhører en stamme av Amasoner som liker å ta menn til fange og gjøre ting som vi ikke kan snakke om mot dem (på den mest behagelige måten som er mulig). Det er derfor to karer desperate prøver å komme seg tilbake til leiren (forrige gang ville de ikke ha dem, fordi de hadde et merkelig utslett på den delen av kroppen som ikke er helt passende å nevne akkurat nå). Det er også en gorilla i jungelen, men etter en rekke lange filosofiske dialoger, så innser gorillaen at han ikke helt hører hjemme her og forsvinner ut i løse luften.
Det skulle være unødvendig å si at du får damen tilbake hvis du fullfører spillet. Du blir dessuten en helt (ikke en helt Ukjent en) fordi alle vil huske navnet ditt JOE KING (joking).