Dette er interessant.....
Gode gamle UFO - Enemy Unknown... som multiplayer?
Jeg var også overrasket ;)
Uansett, over til hva dette egentlig handler om. Jeg vil holde det kort og konsist.
Dette "spillet" er ikke IKKE kjørbart alene. Det KREVER UFO - Enemy Unkown og/eller X-Com - Terror from the Deep.
Du kan spille det på to måter; Hot-seat (to spillere deler en maskin) og via nett-oppkoblinger.
Nett-versjonen har en egen lobby hvor spillere kan møtes og avtale kamper.
Desverre er spillet begrenset til maks to spillere, men spillet er enda i utviklingsfasen.
Spillet finner sted på et kart du velger selv, og du kan velge og gi utstyr til maks 10 soldater. Alle får tilfeldig rustning, og du vil til og med ha romvesner som sloss på din side mot den onde motstanderen ;)
På selve kampscenen starter du, som i normal UFO, med en svart bakgrunn. Du er nå nødt til å utforske stedet og ta knekken på alle fiender du møter på veien. Du vil ha svært begrenset synsratio og det er lett å overse fienden, noe som både jeg og Kosta har lært på den harde måten ;)
Det er en VIRKELIG god "readme"-fil i spillet og jeg råder deg til å lese den før du starter spillet, da det er mange essensielle kommandoer der som du ellers vil gå glipp av.
For mer informasjon, kan du gå til:
http://ufo2000.sourceforge.net/