Dear Abandonia visitors: Help us keep Abandonia free with a small donation. Abandonia is like an old gaming arcade with only original games. Abandonia helps you have fun four hours and years. If Abandonia is useful to you, please help us forget fundraising and get back to Abandonia.


When Abandonia was founded it was to collect and present all old games where the copyright protection had been abandoned, hence the term ’abandonware’ and the site name Abandonia.com. We are still keeping the site open and free and will appreciate your support to help it stay that way.

‐ Thank you from the Abandonia Team

We are trying to make it easy for people in every country to donate. Please let us know how we could make it easier for you.

Please give whatever you can to help us.

Amount: Currancy:

or
valitse kieli!
Finnish
password:
not a member yet? register here! forgot your password? reset here!

Download Cruise for a Corpse

Cruise for a Corpse
 
Producer:
Publisher:
Vuosi:
Keywords:
Size:
3132 kb
Compability:

 

Download




Året er 1927 og du er Inspektør Raoul Dusentier, en franskmann... men la ikke det skremme deg, spillet er konge! En vakker dag får du en invitasjon til å delta på et cruise. Detkan virke som om en rik gubbe med navn Niklos Karaboudjan har ommøblert en gammel sjørøverskute, yar! Ikke nok med det, men det ryktes også at en gammel sjørøverskatt fremdeles ligger skjult et sted på båten. Det er duket for et solfylt cruise, en spennende skattejakt og... et mord!

Jepp, kort tid etter at du ankommer, blir den generøse verten Niklos myrdet og senere funnet av butleren. Når du ankommer åstedet, blir du slått ut av noen. Etter noen par timer kommer du til deg selv og kan fortsette med etterforskningen.

Dette er virkelig et eventyr for de som liker bøkene til Agatha Christie. Karakterene er godt detaljert og mennesklige. De har alle hemmeligheter, og alle har meninger om alle de andre. Mens du vandrer rundt på båten vil du oppdage mange spor og mange motiver. Det virker som om alle har hatt grunn til å drepe stakkars Niklos; fra svigersønnen til den spillegale presten.

Det vil ikke ta lang tid før du er helt trollbundet av historien, og får en slags følelse av å være Hercule Poirot... helt ut i bartespissene.

Grafisk sett har spillet en svært sjarmerende atmosfære. Bakgrunnene er flotte og veldig detaljrike. Karakterene derimot, er ikke like detaljerte, men de beveger seg helt flytende og har en god 3D følelse. Mens du driver og avhører de forskjellige personene vil du få et mer detaljert bilde av ansiktene deres, som også er detaljerte.

Jeg vil ikke si noe mer om selve historien i spillet, fordi spillet vil bare bli ødelagt av for mye informasjon. Så jeg vil istedet ta for meg de dårlige sidene av spillet (hurra!) Som det er med alle spill, har også Cruise for a Corpse sine feil, men jeg er glad for å kunne rapportere at de ikke hindrer spillet.

For det første, Cruise for a Corpse var originalt på fransk og het egentlig Croisere pour un Cadavre. Oversettelser har egentlig aldri gått bra, og det er derfor ikke så overraskende at det finnes noen gramatiske feil her og der. Det å si at spillet er dårlig bare grunnet noen få skrivefeil, vil kunne klassifiseres som flise-spikkeri (og jeg elsker å flise-spikke!)

For det andre, når jeg sier at spillet er akkurat som en Agatha Christie bok, så mener jeg det! Det er en hel del karakterer involvert, og du vil ha problemer med å skille mellom dem alle i starten. Spesielt vanskelig vil det være å huske hvem som sa og gjorde hva. Det er også svært mange dialoger du skal gjennom, og listen over samtale-emner vokser hele tiden. Du kan fort ende opp å stille de samme spørsmålene flere ganger. Dette kan være frustrerende til tider, men det er overkommelig hvis du bare konsentrerer deg litt. (Det er ikke akkurat Tolstoy's "Krig og Fred").

For det tredje. Den siste (og største) feilen: Ettervhert som tiden går vil diverse gjenstander dukke opp på visse steder. Dette betyr at du er nødt til å sjekke alt ofte. Bare fordi et skap var tomt sist gang du tittet inn i det, betyr ikke det at det vil være tomt neste gang. Kombiner dette med at du kan benytte deg av nesten alle objektene du ser på skjermen, og du vil forstå at du fort kan bli sittende fast og bli frustrert.

Men det er to formildende omstendigheter:
Spillet kommer med et inebygd kart, så du kan hurtig hoppe fra et sted på båten til et annet, hvis du ikke har lyst på en lang spasertur (hvis bare virkeligheten var like enkel). Spillet kommer også med en klokke. Hver gang du finner en vis sum spor, hopper klokken frem noen minutter. Dette forteller deg at nye ting kan bli funnet. Dette virker kanskje ikke som mye, men det er utrolig hendig.

Vel, der har dere fakta. Nå er det opp til dere å bestemme om dere er i humør for å spille et bra, men til tider vanskelig, WhoDunIt eventyr.


mainos

Arvostelija: Yamcha / Screenshots by: Yamcha / Lähettänyt: Yamcha / Suomentanut: Tom Henrik / share on facebook
 

User Reviews

Ninja Casino Games


Your Ad Here