Go Back   Forums > Abandonia.com > Community News & Feedback > Old News
Memberlist Forum Rules Today's Posts
Search Forums:
Click here to use Advanced Search

Closed Thread
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-02-2005, 11:07 AM   #11
konfliktPL
Super Freak

 
Join Date: Feb 2005
Location: Lublin, Poland
Posts: 184
Default

Quote:
Originally posted by Jacek Dobrzyniecki@Feb 5 2005, 09:33 AM
Czy mogę wziąć udział? Mogę przetłumaczyć jakąś recenzję?
Jasne Jacku, tylko i wyłącznie dzięki pracy całego zespołu będziemy w stanie to wszystko ogarnąć. Bierz się za tłumaczenie recenzji i wrzucaj tytuły, które przerabiasz. Ja dzisiaj dokończę pliczek language, przejrzycie go (różne sugestie i poprawki bardzo mile widziane) i wyślemy jednemu z adminów - pierwszy krok będzie za nami.
Pozdrowienia i powodzenia.
konfliktPL is offline                         Send a private message to konfliktPL
Old 05-02-2005, 11:25 AM   #12
JudgeDeadd
Super Freak
 
JudgeDeadd's Avatar

 
Join Date: Dec 2004
Location: Warszawa, Poland
Posts: 194
Default

Mogę zająć się Colonization.
__________________
A signature like that.
JudgeDeadd is offline                         Send a private message to JudgeDeadd
Old 05-02-2005, 12:20 PM   #13
konfliktPL
Super Freak

 
Join Date: Feb 2005
Location: Lublin, Poland
Posts: 184
Default

Skończyłem już pliczek - dołączam go do tego posta. Proszę was o "feedback".
Po wprowadzeniu poprawek proponowanych przez was (jeżeli będą, w co nie wątpie) wrzucę ostateczną wersję.

Mały update: 2 nowe gry, których recenzji nie tłumaczymy -
Quote:
Castle Wolfenstein
Kens Labyrinth OpenGL version
Wersja beta:
konfliktPL is offline                         Send a private message to konfliktPL
Old 05-02-2005, 06:40 PM   #14
JudgeDeadd
Super Freak
 
JudgeDeadd's Avatar

 
Join Date: Dec 2004
Location: Warszawa, Poland
Posts: 194
Default

Skończyłem tłumaczyć Colonization:
Quote:
Colonization wraz z Civilization jest jedną z najlepszych produkcji Sida Meiere. Jest ujmująca, wciągająca, zabawna, nie za łatwa i, co najważniejsze, jest to prawdziwy majstersztyk. Tło akcji jest wiadome. Zaczynasz jako eksplorator z wybranego przez siebie kraju. Dostępne są 4 kraje (Hiszpania, Francja, Holandia i Anglia), a każdy ma swoje wady i zalety. Jako eksplorator twoim zadaniem będzie odkrycie Ameryki (lub losowo stworzonego lądu) oraz zawiązanie stosunków dyplomatycznych z tubylcami i innymi eksploratorami, których zadaniem jest podbić tak dużo, jak to możliwe. Oprócz dyplomacji będziesz musiał także dbać o stosunki polityczne ze swym ojczystym krajem, zakładać szlaki handlowe, szkolić robotników, zarządzać miastami, prowadzić badania i rozsądnie gospodarować zasobami. Twoim celem jest ogłoszenie niepodległości i odparcie następujących po tym ataków ze strony ojczystego kraju. Gdy to osiągniesz, nie musisz już płacić królowi danin i jesteś całkowicie wolny. Ta gra jest tak złożona i ma tyle opcji, że prawdopodobnie nauczysz się czegoś nowego za każdym razem, gdy w nią zagrasz. Jej potencjał jest niewyczerpany, a każda rozgrywka jest całkowicie unikatowa. Grafika jest naprawdę ładna i miła dla oczu. Obsługa jest dość łatwa i szybko się jej nauczysz. Na początku gra może się wydawać trudna, lecz podstaw można nauczyc się w bardzo krótkim czasie. Muzyka i dźwięk są świetne. Podsumowając, ten majstersztyk zasługuje na doskonałą piątkę!
__________________
A signature like that.
JudgeDeadd is offline                         Send a private message to JudgeDeadd
Old 05-02-2005, 07:36 PM   #15
konfliktPL
Super Freak

 
Join Date: Feb 2005
Location: Lublin, Poland
Posts: 184
Default

Quote:
Originally posted by Jacek Dobrzyniecki@Feb 5 2005, 08:40 PM
Skończyłem tłumaczyć Colonization:
Quote:
Colonization wraz z Civilization jest jedną z najlepszych produkcji Sid Meiera. Jest ujmująca, wciągająca, zabawna, nie za łatwa i, co najważniejsze, jest to prawdziwy majstersztyk. Tło akcji jest wiadome. Zaczynasz jako eksplorator z wybranego przez siebie kraju. Dostępne są 4 kraje (Hiszpania, Francja, Holandia i Anglia), a każdy ma swoje wady i zalety. Jako eksplorator twoim zadaniem będzie odkrycie Ameryki (lub losowo stworzonego lądu) oraz zawiązanie stosunków dyplomatycznych z tubylcami i innymi eksploratorami, których zadaniem jest podbić tak dużo terenu, jak to możliwe. Oprócz dyplomacji będziesz musiał także dbać o stosunki polityczne ze swym ojczystym krajem, zakładać szlaki handlowe, szkolić robotników, zarządzać miastami, prowadzić badania i rozsądnie gospodarować zasobami. Twoim celem jest ogłoszenie niepodległości i odparcie następujących po tym ataków ze strony ojczystego kraju. Gdy to osiągniesz, nie musisz już płacić królowi danin i jesteś całkowicie wolny. Ta gra jest tak złożona i ma tyle opcji, że prawdopodobnie nauczysz się czegoś nowego za każdym razem, gdy w nią zagrasz. Jej potencjał jest niewyczerpany, a każda rozgrywka jest unikatowa. Grafika jest naprawdę ładna i miła dla oczu. Obsługa jest dość łatwa i szybko się jej nauczysz. Na początku gra może się wydawać trudna, lecz podstaw można nauczyc się w bardzo krótkim czasie. Muzyka i dźwięk są świetne. Podsumowając, ten majstersztyk zasługuje na doskonałą piątkę!
Ekstra. Poprawiłem kilka literówek i tak sobie pomyślałem, że nie ma sensu pisać, że coś jest "całkowicie unikatowe" - chyba wystarczy samo unikatowe. Dodałem też słowo "terenu", bo trochę dziwnie brzmi "zadaniem jest podbić tak dużo..."
Tak ogólnie, to myślę, że nie ma sensu żebyśmy każde nasze tłumaczenie tu wrzucali, wystarczyłby sam tytuł, żebyśmy wiedzieli co jest już przetłumaczone.

BTW, wszystko jest OK z tym language file? Nie widzicie tam żadnych błędów?
Pozdrowienia.


EDIT:
Gadałem z jednym z adminów i powiedział, że musimy mieć gotowe ok. 100 tłumaczeń - wtedy na pierwszej stronce pojawi się flaga Polski. Poza tym mamy mu nie wysyłać pojedynczych tłumaczeń - zbierajcie w większe paczki, a jak się uzbiera u wszystkich razem 100 to się wyśle.

Przetłumaczyłem już X-com: TFtD, więc mamy już dwie recenzje.

Final version:
konfliktPL is offline                         Send a private message to konfliktPL
Old 06-02-2005, 09:06 PM   #16
kOS
Super Freak

 
Join Date: Jan 2005
Location: ,
Posts: 158
Default

dobra, zeby nie bylo ze nic nie robie :}
ufo- enemy unknown przetlumaczone:
mamy juz w takim razie:

Colonization
UFO - Enemy Unknown
X-Com - Terror from the Deep

pozdro
kOS is offline                         Send a private message to kOS
Old 07-02-2005, 11:33 AM   #17
konfliktPL
Super Freak

 
Join Date: Feb 2005
Location: Lublin, Poland
Posts: 184
Default

Następne 3 gry przetłumaczone:
  • Battle Chess for Windows
  • Hexxagon
  • Zork 1 - The Great Underground Empire
k:
konfliktPL is offline                         Send a private message to konfliktPL
Old 07-02-2005, 12:14 PM   #18
Moshchu
Game freak

 
Join Date: Jan 2005
Location: Krakow, Poland
Posts: 148
Default

ja przetlumaczylem :
1830 Railroads & Robber Barons;
4D sports boxing
5 Days a Stranger
7 Cities of Gold;
7 Days a Skeptic;
A mind Forever Voyage;
Abuse;
Aces over Europe;
Advanced Civilization;
DOS BOX
Czyli dwa ktorych nie powinienem tlumaczyc no ale trudno robilem to jakies trzy tygodnie temu wiec -stalo sie.
Dobrze by było zrobić jakąś listę - kto co robi - opierająca sie o indeksy w liście All Games. Jest ich tam ze 26 więc możnaby podzielić to w ten sposób że ktoś robi od 1-4 inny od 5-8itd.
Do roboty wracam dopiero za dwa tygodnie... Ale jak już się wezmę ...
a propos DONATORS - ofiarodawcy, darczyńcy, protektorzy
i jeszcze jedno. Czy mógłby mi ktoś zamienić ten plik jezykowy na zwykły plik tekstowy? Mam poważne problemy z wordem dlatego wszystko piszę w notatniku. Przynajmniej nie ma potem problemów z wklejaniem na stronę internetową. Mój adres email to amoszcz@interia.pl . Ach i jeszcze jedno - nie wiedziałem że jest nas tak wielu . (Całych trzech/ich trzech ?!) Zaraz - nie!... czterech
Moshchu is offline                         Send a private message to Moshchu
Old 07-02-2005, 02:55 PM   #19
The Fifth Horseman
FUTURE SCIENCE BASTARD
 
The Fifth Horseman's Avatar


 
Join Date: Oct 2004
Location: Opole, Poland
Posts: 14,276
Default

Jestem jeszcze ja... smród co się ciągnie, tak mnie nazywają. LOL

To był żart. A teraz do rzeczy, co jest potrzebne? Czy na Abandonii PL będzie można umieszczać gry w wersjach przetłumaczonych na nasz rodzimy język? Co z instrukcjami (mam do Lords of the Realm w wersji PL - stare dobre czasy lokalizowania tylko dokumentacji).

__________________

"God. Can't you people see I'm trying to commit a crime against science and nature here?"
-- Reed Richards
The Fifth Horseman is offline                         Send a private message to The Fifth Horseman
Old 07-02-2005, 05:06 PM   #20
konfliktPL
Super Freak

 
Join Date: Feb 2005
Location: Lublin, Poland
Posts: 184
Default

Mogę wziąć strony 24-27 z All Games. Z tym plikiem language jest taki problem, że w notatniku tracił swoją strukturę i wszystko było nieczytelne. Dlatego zrobiłem to w .doc, ale jak ktoś potrafi w .txt to prześlijcie to do Moshchu.
@the_fifth_horseman: myślę, że jak zrobimy już odpowiednią liczbę tłumaczeń i dostaniemy admina na dział PL, to jakoś się dogadamy żebyśmy mogli takie rzeczy wrzucać. Na pewno się komuś to przyda. Na razie trzeba się skupić na tłumaczeniu.
Moshchu ma dobry pomysł, ja już wybrałem strony, teraz czas na was.
Dotychczas przetłumaczone:
Code:
 * ** Colonization;
 * ** UFO - Enemy Unknown;
 * ** X-Com - Terror from the Deep;
 * ** Battle Chess for Windows;
 * ** Hexxagon;
 * ** Zork 1 - The Great Underground Empire;
 * ** 1830 Railroads & Robber Barons;
 * ** 4D sports boxing;
 * ** 7 Cities of Gold;
 * ** A mind Forever Voyage;
 * ** Abuse;
 * ** Aces over Europe;
 * ** Advanced Civilization.
Pozdrowienia.
konfliktPL is offline                         Send a private message to konfliktPL
Closed Thread


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Abandonia & Abandonia R. Forums TheChosen Old Suggestions 15 13-11-2005 11:11 PM
Abandonia Reloaded And Abandonia TedtheKing Old Suggestions 31 11-05-2005 08:40 PM
Abandonia Reloaded&abandonia Unknown Hero Old Suggestions 8 09-05-2005 01:07 PM


Posting Rules
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump
 


The current time is 11:17 PM (GMT)

 
Powered by vBulletin® Version 3.7.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.