Dear Abandonia visitors: We are a small team that runs one of the largest DOS Games websites in the world. We have only 3 members of staff, but serve 450,000 users and have outgoing costs like any other top site for example: our servers, power, rent, programs, and staff. Abandonia is something special. It is a library of old games for you to download. It is like an old gaming arcade with all the old games in their original format. Abandonia is a place where you can find great old games and have fun four hours and years. To protect our independence, we are dependent of our friends using the site. We run on donations averaging around 6 USD (5 Euro). If everyone reading this gave the price of a cup of coffee, our fundraiser would be made easier. If Abandonia is useful to you, take one minute to keep it online for another year. Please help us forget fundraising and get back to Abandonia.

When Abandonia was founded it was to collect and present all old games where the copyright protection had been abandoned, hence the term ’abandonware’ and the site name Abandonia.com. We are still doing our best to keep the site open and free and will appreciate your support to help it stay that way.

‐ Thank you from the Abandonia Team

We are trying to make it easy for people in every country to donate. Please let us know how we could make it easier for you.

Please give whatever you can to help us.

Amount: Currancy:

or
select language!
English
password:
not a member yet? register here! forgot your password? reset here!

Download Alien Rampage

Alien Rampage
 
Producer:
Publisher:
Year:
Keywords:
Size:
11519 kb
Compability:

 

Buy it
Alien Rampage jest grą z rodzaju tych, które pokochałbym w 1993. Niefortunnie, nie mogłem zagrać w nią w 1993 ponieważ pojawiła się dopiero w 1996. A to już trzy lata po debiucie Dooma, dwa lata po Warcrafcie i X-Com, które do 1996 zdążyły wydać sequele. Rynek gier komputerowych przeszedł ze strzelanek z przewijanym ekranem w wiek gier 3D i RTSów. Alien Rampage pojawił się na rynku o wiele za późno. Być może twórcy gry mieli nadzieję wskrzesić umarły gatunek. Być może gra miała niezwykle długi okres tworzenia. Niezależnie od powodu była to pierwsza i zarazem ostatnia gra powiązana z zespołem "Inner Circle Creations".

Ta gra mogła by się obronić, gdyby posiadała choćby odrobinę więcej poziomów. Gra może się pochwalić 5-poziomowymi, przesuwanymi tłami, gładkim sterowaniem, nowatorskim sposobem celowania i tryskającą krwią, mnóstwem krwi. Wybierz jedną z siedmiu dostępnych broni i rozwal zionącego ogniem ślimaka lub obcego pożerającego rośliny lub trzeszczącego, podobnego do kraba, potwora lub lizardmana dzierżącego laser, a zostaniesz nagrodzony deszczem rozlatujących się trzewi. Ale nie wszystko co się rusza jest twoim wrogiem. Dziwny mały człowieczek w pelerynie sprzeda ci potrzebną broń za pieniądze, które uda ci się uzbierać. Przyjazne Wiwerny przeniosą cię na swym grzbiecie przez dżunglę. Napotkasz również Moorgów, tutejszych, brutalnych niewolników, którzy często ci pomogą jeśli tylko ich uwolnisz. Moorgowie otworzą drzwi, których nie będziesz mógł dosięgnąć, dadzą ci pieniądze lub przynajmniej w jednym wypadku (na pierwszym poziomie) schylą się byś mógł stojąc na ich plecach dosięgnąć wysoko położoną krawędź.
 
Fabuła tej gry rozpoczyna się, gdy obcy anty-bohater, wyglądający swoją drogę jak dziecko Kermita Żaby lub Gene Simons, zostaje zestrzelony nad prymitywną planetę i przysięga pomścić tą zniewagę jak tylko odnajdzie części do zreperowania swojego statku. Nie żeby potrzebował do tego wymówki. Moim zdaniem jest ten typ gościa, który by rozwalił planetę tylko dlatego, że nie ma nic ciekawego w telewizji poza powtórkami.

Zagadki w tej grze są całkiem standardowe, znajdź przełącznik, klucz i udaj się tam, gdzie do tej pory nie mogłeś. Nie zawsze jest oczywiste do czego służy dany przełącznik, więc czasami będziesz musiał nieco podreptać dookoła. Zazwyczaj nie jest tak źle i nie będziesz musiał cofać się za bardzo, chyba że nie będziesz już miał pomysłu na to, co zrobił ostatni przełącznik lub będziesz ciągle spadać z tej samej przepaści do początku wcześniejszych części poziomu. Gra odwala całkiem niezłą robotę jeśli chodzi o czas gry. Wszystkie 20 poziomy są całkiem rozległe, a zagadki zapewnią, że nie będzie się dało po prostu przebiec ich na wskroś.

W 1996 ta gra potrzebowałaby znacznie więcej innowacji by odnieść sukces w walce z gigantami tamtych czasów. Teraz to jednak nie ma znaczenia. Czas, wielki wyrównywacz zmniejszył wagę tych ciężkich hiciorów i teraz możemy się cieszyć grą, której obecność mogła nam umknąć mimo jej zalet.


advertisment

Reviewed by: guesst / Screenshots by: guesst / Uploaded by: guesst / Translated by: Moshchu / share on facebook
 

User Reviews

Mega :D
Posted on: 2013-11-29 by holloha90
Klasyka gatunku <3

If you like this game, you will also like

 
genre:
Action
theme:
Sci-Fi,
perspective:
Platform,
 
genre:
Action
theme:
Futuristic, Sci-Fi,
perspective:
 
genre:
Action
theme:
Arcade,
perspective:
Platform,
 
genre:
Action
theme:
Medieval,
perspective:
Platform,
 
genre:
Action
theme:
Arcade, Sci-Fi,
perspective:
 
genre:
Action
theme:
Futuristic, Sci-Fi,
perspective:
 
genre:
Action
theme:
Horror, Sci-Fi,
perspective:
 
genre:
Action
theme:
Futuristic, Sci-Fi,
perspective:
LeoVegas Mobil Casino


Your Ad Here